Kariyer / İnsan Kaynakları Süreçlerimiz

İnsan kaynakları departmanımızı başarımızın kalbi olarak görüyoruz. Deneyimli ekibimiz, şirketin tüm süreç ve stratejilerine destek vermektedir. Departman, üretime doğrudan yardımcı olan birçok süreçten sorumludur;

 

İşe Alım

İşe alım sürecimizde İşe Alım Şirketleri, reklam ajansları ve kariyer portalları ile ortak çalışıyoruz. Şirketin gelişmiş yetenek envanterine göre uygun başvuruları değerlendirdikten sonra, Baycan Elektrik çalışma kültürüne uyum sağlayacağına ve katkıda bulunacağına inandığımız çalışanları seçiyoruz.

 

Oryantasyon

Her yeni personel hem şirket kültürü tanıtımı hem de pozisyonlarına göre teknik müfredatları içeren iki günlük bir eğitim programına katılıyor. Oryantasyon programımız, işe yeni başlayan çalışanların işlerine uyum sağlamaları için gerekli tüm bilgileri edinmelerini sağlıyor.

 

Çalışan Memnuniyetinin Ölçülmesi

Çalışanlarımızın memnuniyet şirket politikalarını belirlemek için düzenli olarak anketler ve diğer ölçüm yöntemleri kullanıyoruz. Motivasyonu azaltan faktörleri göz önünde bulundurarak ve iyileştirme alanlarını belirleyerek uygun aksiyon planlarını oluşturuyoruz. Bu da verimliliğimizi ve çalışanlarımızın firmaya olan bağlılığını artırıp, personel sirkülasyonunu azaltmaktadır.

 

Ücret Yönetimi

Performans göstergeleri, kıdem oranları, eğitim durumu gibi faktörlere bağlı olarak uygulanır.

 

Performans Yönetimi

Baycan Elektrik’te çalışanlarımızın başarısı firmamızın başarısı demek. Her bir çalışanın performansı bu sebeple departmanı veya takımı bazında periyodik olarak değerlendirilir.

 

Eğitim ve Gelişim Yönetimi

Farklılaşma ve yenilenme adına bilginin sürekliliğinin sağlanması Baycan Elektrik’te zorunlu bir ihtiyaçtır. İhtiyaçların doğru belirlenmesi, alınan eğitimlerin uygulanabilir ve şirketin ihtiyaçlarına uygun olması eğitimlerin verimliliği açısından önemlidir.

 

Kariyer Yönetimi

Baycan Elektrik’te, iş gücünün kuruma bağlılığı sayesinde kariyer gelişimi yüksek bir önceliğe sahiptir. Daha fazla sorumluluk potansiyeli gösterenlere bireysel kariyer yolları sunulur ve bu yaklaşım, değer zinciri faaliyetlerini desteklemek için insan sermayesi ihtiyacını ele alır. Şirket, bireysel uzmanların gelişimini ve belirli personelin şirketin ihtiyaçları hakkında daha geniş eğitim almaları için rotasyonunu desteklemektedir. Ölçme ve değerlendirme sürecin önemli bileşenleridir.