Hakkımızda

     1967 yılında, Sayın Erdoğan Kılıç tarafından temelleri atılan Baycan Elektrik A.Ş., İstanbul’da 20 kişilik bir atölyede Arçelik’e sertifikalı bir tedarikçi olarak çalışmalarına başladı. Daha sonra 1987 yılında günümüzde faaliyetlerini sürdürmeye devam ettiği Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 7.500 metrekarelik tesisine taşındı. Erdoğan Kılıç, 50 yıllık çalışma hayatı tecrübesi ile en değerli varlığımız olan iş gücümüzü daima öncelik belirlemiş, firmanın verimli bir çalışma kültürü geliştirmesini ve bugün tercih edilen bir partner olarak tanınmasını sağlamıştır.

     Müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerin başında kablo donanımı; deneyimli AR-GE ve ÜR-GE ekibimizden tasarım desteği, prototip üretimi, elektrik, elektronik ve plastik parçaların montajı ve test süreçleri bulunuyor. Kurucumuzun ilk günden tesis ettiği %100 müşteri memnuniyeti, kalite ve güvenilirlik ilkelerini yaşatmaya devam ediyoruz. Kuruluşundan bu yana ağırlıklı Beyaz Eşya sektörü için üretimlerine devam eden firma, 1991 yılından itibaren günümüz Yönetim Kurulu Başkanımız Hakan Kılıç’ın öncülüğünde yeni pazarlara açıldı. 2022 yılında AS 9100 belgesi alarak Havacılık ve Savunma Sanayinin onaylı bir tedarikçisi olarak bu sektörde de yer kazandı.

     Bugün Baycan Elektrik A.Ş. 1000’e yakın çalışanı ile yerli ve yabancı 10+ markaya üretim yapmaktadır. Zamanında ve eksiksiz üretim felsefesi, kablo donanımı sektöründeki elli yıl üzerindeki deneyimi ve başarısıyla, piyasanın önde gelen Beyaz Eşya üreticileri ve Otomotiv, Havacılık ve Savunma Sanayi ile iş birliği içerisinde olan Baycan Elektrik A.Ş. önümüzdeki yıllar içerisinde katıldığı yeni sektörlerde de kendisini verimlilik, kalite ve dünya şartlarında rekabet açısından kanıtlamaya devam edecek.

 
1967

Baycan Elektrik Müteahhitlik ve Sanayi A.Ş., Sayın Erdoğan Kılıç tarafından kuruldu.

İstanbul’da 20 kişilik bir atölyede Arçelik’e sertifikalı bir tedarikçi olarak çalışmaya başladı.

1987

Firma Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 7.500 metrekarelik tesisine taşındı.

1989

Baycan Elektrik 70 kişilik kadrosu ile Beyaz Eşya için kablo grubu üretimlerine devam etti.

1991

Günümüz Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kılıç’ın öncülüğünde Baycan yeni pazarlara açıldı.

2005

Baycan Elektrik Otomotiv Sektöründe kablo grubu üretimlerine başladı.

2012

Baycan Elektrik 350 çalışana ulaştı.

2014

Firma Vestel ile çalışmaya başladı.

2021

Baycan Elektrik’in kadrosu 1000 çalışana ulaştı.

2022

Baycan Elektrik Havacılık ve Savunma Sanayide onaylı bir tedarikçi olarak yerini aldı.

Firma Haier ile çalışmaya başladı.

2023

13.500 metrekarelik yeni fabrika yatırımını tamamladı.