Kurumsal

Hakkımızda

     1967 yılında, Sayın Erdoğan Kılıç tarafından temelleri atılan Baycan Elektrik A.Ş., İstanbul’da 20 kişilik bir atölyede Arçelik’e sertifikalı bir tedarikçi olarak çalışmalarına başladı. Daha sonra 1987 yılında günümüzde faaliyetlerini sürdürmeye devam ettiği Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 7.500 metrekarelik tesisine taşındı. Erdoğan Kılıç, 50 yıllık çalışma hayatı tecrübesi ile en değerli varlığımız olan iş gücümüzü daima öncelik belirlemiş, firmanın verimli bir çalışma kültürü geliştirmesini ve bugün tercih edilen bir partner olarak tanınmasını sağlamıştır.

     Müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerin başında kablo donanımı; deneyimli AR-GE ve ÜR-GE ekibimizden tasarım desteği, prototip üretimi, elektrik, elektronik ve plastik parçaların montajı ve test süreçleri bulunuyor. Kurucumuzun ilk günden tesis ettiği %100 müşteri memnuniyeti, kalite ve güvenilirlik ilkelerini yaşatmaya devam ediyoruz. Kuruluşundan bu yana ağırlıklı Beyaz Eşya sektörü için üretimlerine devam eden firma, 1991 yılından itibaren günümüz Yönetim Kurulu Başkanımız Hakan Kılıç’ın öncülüğünde yeni pazarlara açıldı. 2022 yılında AS 9100 belgesi alarak Havacılık ve Savunma Sanayinin onaylı bir tedarikçisi olarak bu sektörde de yer kazandı.

     Bugün Baycan Elektrik A.Ş. 1000’e yakın çalışanı ile yerli ve yabancı 10+ markaya üretim yapmaktadır. Zamanında ve eksiksiz üretim felsefesi, kablo donanımı sektöründeki elli yıl üzerindeki deneyimi ve başarısıyla, piyasanın önde gelen Beyaz Eşya üreticileri ve Otomotiv, Havacılık ve Savunma Sanayi ile iş birliği içerisinde olan Baycan Elektrik A.Ş. önümüzdeki yıllar içerisinde katıldığı yeni sektörlerde de kendisini verimlilik, kalite ve dünya şartlarında rekabet açısından kanıtlamaya devam edecek.

 

Yönetim

     Baycan’ın yönetim yapısını kendi alanlarında uzman Kıdemli Yöneticiler, onların operasyonlarını izleyen Genel Müdür, onun bağlı olduğu Yönetim Kurulu Üyeleri ve Başkanı oluşturuyor. Lider ekibimiz, Üretim Planlama ve Satınalma, Kalite ve Güvence, İnsan Kaynakları, Üretim, Sistem (IT) ve İş Geliştirme, Finans ve Muhasebe, Halkla İlişkiler, Hukuk, ve Yardımcı Tesisler olmak üzere dokuz farklı departmanın yöneticilerinden oluşuyor.

     Baycan’ın Lider Ekibi dinamik ve deneyimli iş etikleri ile sektörde saygı duyulan bir kültür geliştirdi.

Vizyon Ve Misyon

Vizyonumuz: Müşterinin beklentilerini tam zamanında; eksiksiz karşılamak ve aşmak.

Misyonumuz: ‘Kaizen’ odaklı bir çalışma politikası ile verimliliği arttıran, sürekli iyileştirme yönünde geliştirilen çözümlere öncelik verip şirketin tüm faaliyetlerinin verimli sürdürülebilirliğini sağlamak.

Entegre Yönetim Sistemleri

     Müşteri beklentilerini sürekli iyileştirme, gelişim, verimlilik ve maliyet unsurlarını ön planda tutarak zamanında karşılamak. Sadece ürün kalitemizi değil; etik değerler kapsamında, çalışan ve hizmet kalitemizi de üst düzeyde tutarak; SIFIR İŞ KAZASI, SIFIR HATA ve ÇEVRE DOSTU sorumluluğu ile müşteri memnuniyeti tüm çalışanlarca benimsenmiş; çalışan memnuniyetinin müşteri memnuniyeti getireceği bilinci ile hareket ederek; müşterilerimize, tedarikçilerimize, resmi tüm kurum ve kuruluşlara, çalışanlara, Baycan’a ait tüm bilgilerin yasal ve mevzuat şartlarına göre güvenliğini sağlayarak, temiz masa temiz ekran mantığını benimsemiş kurumsal bir firma haline gelmek çalışma felsefemizdir.

     Kuruluşumuzun profesyonellik, dürüstlük ve güvenle anılmasının devamı ve daha ileri noktaya taşınması adına tüm çalışanlarımızın birincil sorumlulukları ve etik değerlerimiz;

  • Evrensel olarak kabul edilen uygulamaları, kanun, yasa, yönetmenlik ve mevzuatları etik değerler olarak kabul etmek ve uygulamak.
  • Temel ahlaki ve insanı değerler çerçevesinde görevlerimizi yerine getirmek.
  • Ast/Üst ve diğer tüm ilişkilerimizde karşılıklı yarar sağlamak amacıyla hakkaniyetli, iyi niyetli ve anlayışlı olmak.
  • Her ne amaçla olursa olsun kişi, kurum ve kuruluşlardan hiçbir şekilde haksız kazanç sağlamamak, rüşvet almamak ve vermemek.
  • Açıkça yetkilendirilmedikçe kuruluşumuzu taahhüt altında bırakacak davranışta, beyanda ya da yazışmada bulunmamak.
  • Diğer çalışanları rahatsız edecek ve/veya maddi manevi zarara uğratacak davranışlarda bulunmamak.
  • Kuruluşumuzun bilgi ve bilgi sistemleri de dahil maddi ve manevi varlıklarına özen göstermek, bunları olası kayıp, zarar, yanlış kullanım, suistimal, hırsızlık ve sabotajlara karşı korumak.
  • Şahsi çıkarlar ve / veya siyasi aktiviteler için kuruluş kaynaklarını doğrudan veya dolaylı olarak kullanmamak.

 

Genel Müdür

Engin YILMAZ

Medya

Sürdürülebilirlik

  Baycan Elektrik kuruluşundan bu yana çevreye duyarlı, yeşil enerji ve temiz çevre ilkelerini tüm faaliyetlerinde benimsemiş bir şirket olarak çalışmalarını sürdürmekte. Bu kapsamdaki en büyük projemiz geçtiğimiz yıl karbon ayak izimizi azaltmaya yönelik kendi öz kaynaklarımız ile gerçekleştirdiğimiz Güneş Enerji Santrali (GES) yatırımı. İki işletmemizin kurulu kapasitesinin %40’ını kullanarak 700 MWh kapasiteli GES Projesini yeni yıl itibari ile hayata geçirdik ve mevcut işletmemizin tüm elektrik ihtiyacını (670 MWh’lık kullanım) bu şekilde sağlıyoruz.

     Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 804 firma içinden bu ölçekte güneş enerjisi yatırımında yer alan ilk 10 firma arasındayız. Sistem raporlarımıza göre projemiz başladığından beri 1623 ağaç dikimine, 30 ton karbondioksit salımına ve 12 ton kömür kullanımına eşdeğer üretim gerçekleştirdik. Çevreyi kirletmeyen ve zararlı atık oluşturmayan bir yenilenebilir enerji kaynağı olan güneş enerjisinin kurulum ve kullanımı da oldukça elverişli.

     ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi sertifikamız yeşil üretim süreçlerini işletmemizde uyguladığımızı göstermektedir. Baycan Elektrik T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) sonrası Kapsam Dışı olarak belgelendirilmiştir. İlerleyen dönemdeki hedeflerimiz arasında ikinci işletmemizin de %100 faaliyete girmesine bağlı olarak, iki fabrikanın enerji ihtiyacını (1.800.000 KWh) karşılayacak bir GES yatırımı planlıyoruz. Daha sonra da kapasite fazlamızın sisteme yüklenilerek satışı düşünülmektedir. Aynı zamanda ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi için gerekli olan eğitimlerimizi tamamladık ve sertifika takvimlendirmesi sürecindeyiz.

     Son olarak şirketimizin dış kaynaklara ihtiyaç duymadan ve karbon gaz salımını tamamen optimize ederek çalışmalarını devam ettirmesini öngörüyoruz.

 

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Kurumsal Künye

Şirket TürüA.Ş.
Mersis0152000298700015
Ticaret Sicil MemurluğuEskişehir Ticaret Odası
Ticaret Sicil Numarası9612
Ticaret ÜnvanıBaycan Elektrik Müteahhitlik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
Şirket Tescil Tarihi01.01.1988
Vergi DairesiEskişehir Vergi Dairesi Başkanlığı
Vergi Numarası1520002987
SektörElektrikli Ev Aletleri Aksam ve Parçalarının İmalatı
NACE Kodu275107
Telefon+90 222 236 02 74
Fax+90 222 236 04 61
Adres75. Yıl Mahallesi, Organize Sanayi Bölgesi, 7. Cadde No: 7 Odunpazarı, Eskişehir 26110