Kariyer / Baycan Akademi

     Baycan Elektrik, çalışanlarının oryantasyon sürecine ayrıca önem veren bir işletme. Firmamızda iki tür göreve başlama programı vardır; biri yeni üyeyi Baycan Elektrik kültürüne entegre etme odaklı, ikinci ise kişinin görevi ile uyumlu tam gelişmiş teknik eğitim programlarıdır. Aynı zamanda birey üzerinde herhangi bir stres olmadan optimum performansın elde edilmesini sağlamak için bu süreçte mentorluk sağlıyoruz.

     Firmamız personelinin becerilerini daha da geliştirmek için her yıl düzenli olarak devam eden eğitim programları ile iş gücünün süregelen gelişimini tam olarak desteklemektedir. Mevcutta Mesleki Yeterlilik Belgeleri ile 304 çalışanımıza nitelik kazandırarak eğitim seviyelerini arttırdık. Mesleki açıdan yetersiz ve eğitim seviyesi düşük çalışanlarımız için yürüttüğümüz bu projeler ile teknik nitelik kazandırılarak eğitim düzeylerindeki oranı geçtiğimiz sene %74 oranında arttırdık ve önümüzdeki 10 yıl içinde bu yüzdenin %85’e çıkmasını amaçlıyoruz.

     2023 yılı içerisinde Eskişehir Teknik Üniversitesi ile imzaladığımız protokol çerçevesinde yaklaşık 400 personelimiz kişisel gelişim, kurumsal ve teknik eğitimleri almıştır. Çalışanlarımıza yetenekleri doğrultusunda kariyer fırsatları sunmak, çalışma hayatlarında karşılaştıkları problemlerin aşılmasında gerekli desteği sağlamak, kendi aralarındaki dayanışma ve iş birliğinin gelişmesi için faaliyetlerde bulunmak öncelikli hedeflerimiz arasındadır.