Yardımlaşma Seferberliği, Türkiye Kalkana Kadar Sürmeli

Türkiye’nin önde gelen markaları, depremin ilk anından itibaren bölgedeki vatandaşların ve acil ihtiyaçlarını gidermek için harekete geçti.

 

Yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen depremlerin ardından yaşanan yıkım, tüm dünyayı tesiri altına aldı. Depremden etkilenen illerde ihtiyaç duyulan ayni ve nakdi yardımlar için Türkiye‘nin önde gelen firmaları seferber oldu.

Doğtaş Mobilya, AFAD ve Kızılay İle Elele

Doğanlar Holding çatışı altında bulunan Doğtaş Mobilya, deprem felaketinden etkilenen bölgelere destek için Kızılay ve AFAD ile koordineli olarak bölgede ihtiyaç duyulan battaniye, yorgan, yastık ve yatak gönderiminde bulundu. Üretim çalışmalarına daha da hız vererek depremzedeler için yatak üretiyor. Ürünler AFAD koordinasyonunda depremzedelere ulaştırılıyor.

 

Gastronomi Markası Mahizer’den Ayni ve Gıda Yardımı

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden olan CVK tarafından ilk etapta arama kurtarma ekiplerinden oluşan gruplar bölgeye gönderildi. Arama kurtarma ekipleriyle birlikte gıda ve hijyen malzemeleri, ısıtıcılar, battaniyeler, giysi tedariği başta olmak üzere acil ihtiyaç malzemelerinin yer aldığı konteynerler depremden etkilenen bölgelere gönderildi. CVK Ailesi’nin gastronomi yatırımı olan, geleneksel tatlı markası Mahizer ise afet bölgelerine hem ayni hem gıda yardımında bulundu. CVK ailesi ve Mahizer markası, depremzedelere yardımlarının aralıksız devam edeceğini açıkladı.

, İhtiyaçlar İçin Harekete Geçti

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) kablo gruplama alanında önemli firmalara hizmet veren Baycan Elektrik, Eskişehir OSB ile anında harekete geçti. Eskişehir OSB Müdürlüğü’nün başlattığı yardım kampanyasına maddi destek verdi. Ayrıca Baycan Elektrik çalışanları da deprem bölgesine ulaştırılmak üzere temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan desteklerle de bulundu.

Chic Nail, Yardım Talepleriyle Birebir İlgilendi

Chic Nail Beutuy and Cosmetic, Pelin’in Ayakkabıları markası ile iş birliği halinde toplu ayakkabı ve bot yardımında bulundu. Ayrıca maddi bağış ve ihtiyaç listelerinde bulunan taleplere yönelik yardımlar gerçekleştirdi.

Sağlık Hizmetleri Sendikası depremzedelerimizin tedavi süreci için seferber oldu. Bölgede depremzedelere sağlık hizmeti verirken, doğru tıbbi müdahaleler için de bilgilendirmede bulundu.

Toplumdan Aldığını Geri Verme Zamanı

İlk andan itibaren sergilenen dayanışma, bu büyük felaketin de üstesinden geleceğimize dair ışık olmuştur. Fakat depremin yol açtığı yaraları sarmak uzun ve özverili bir sürecin sonunda sağlanabilir. Şimdi tüm iş dünyası için toplumdan aldığını topluma geri verme zamanı. Türkiye’yi yeniden ayağa kaldırana, milletimizin tüm ihtiyaçlarını giderene kadar yardımlaşma seferberliğini sürdürme görevi önümüzde duruyor.